Nīderlande: mītiņā pie Starptautiskās tiesas aicina saukt Dzjan Dzemiņu pie atbildības

Nesen pie Starptautiskās tiesas Hāgā notika mītiņš, kura dalībnieki vērsa uzmanību uz cilvēku centieniem visā pasaulē saukt pie atbildības bijušo Ķīnas diktatoru Dzjan Dzemiņu par to, ka 1999. gadā viņš uzsāka Faluņgun vajāšanu.

Kopš šī gada 1. maija, kad Ķīnā stājās spēkā likums, kurš ļauj pilsoņiem būt prasītājiem krimināllietās, vairāk nekā 80 000 Faluņgun praktizētāju ir iesnieguši Ķīnas Augstākajā Tautas tiesā prasību pieteikumus pret Dzjan Dzemiņu.

Faluņgun praktizētāji, kuri Ķīnā tikuši vajāti par savu ticību, tur rokās katrs sava prasības pieteikuma kopiju.

Mītiņā uzstājās Džan Sjuemiņs, pārstāvot nesen no Ķīnas atbraukušos Faluņgun praktizētājus.

„Šodien mēs esam šeit pie Starptautiskās tiesas Hāgā, lai atbalstītu starptautiskos centienus saukt Dzjan Dzemiņu pie atbildības,” teica Džana kungs. „Uzsākot šo vajāšanu kampaņu pret Faluņgun praktizētājiem, Dzjan Dzemiņs ir pastrādājis noziegumus pret cilvēci, veicis genocīdu un vēl citus noziegumus. Mēs ceram, ka Dzjans stāsies tiesas priekšā un Faluņgun vajāšana Ķīnā tiks pārtraukta.”

Kopš 1999. gada - par savu ticību Faluņgun - Džan kungs vienu reizi ticis pakļauts piespiedu darbam, divas reizes viņu ieslodzīja cietumā, un četras reizes viņa mājās tikusi veikta kratīšana. Viņa sieva Sjui kundze divas reizes tikusi ieslodzīta piespiedu darba nometnē un divas reizes - cietumā. Lai izvairītos no turpmākas vajāšanas, ģimenei nācās pamest Ķīnu un pārcelties uz Nīderlandi.

„Es aicinu visu tautību cilvēkus uzzināt par Faluņgun vajāšanu un neļaut Ķīnas režīma propagandai sevi maldināt. Darbosimies kopā, lai pārtrauktu nevainīgu Faluņgun praktizētāju vajāšanu,” teica Džana kungs.

Situācijas vēsture

1999. gadā Ķīnas komunistiskās partijas vadītājs Dzjan Dzemiņs, ignorējot citu Politbiroja pastāvīgās komitejas locekļu viedokli, uzsāka nežēlīgu Faluņgun vajāšanu.

Šo 16 gadu ilgo vajāšanu laikā bojā gājuši desmitiem tūkstoši Faluņgun praktizētāju. Vēl lielāks skaits praktizētāju savas ticības dēļ tikuši spīdzināti vai pat nogalināti orgānu dēļ. Tieši Dzjan Dzemiņs ir atbildīgs par šo nežēlīgo vajāšanu uzsākšanu un turpināšanu.

1999. gada 10. jūnijā - tiešā viņa vadībā - Ķīnas komunistiskā partija izveidoja ārpus likuma ietvariem pastāvošu drošības orgānu „ofiss 610”. Īstenojot Dzjana direktīvu „nomelnot [Faluņgun praktizētāju] reputāciju, izputināt finansiāli un iznīcināt fiziski”, šīs organizācijas pilnvaras pārsniedz milicijas un tiesu sistēmas pilnvaras.

Tagad Ķīnas likumi ļauj pilsoņiem būt prasītājiem krimināllietās, un daudzi praktizētāji izmanto šīs tiesības, lai iesniegtu prasību pieteikumus pret bijušo diktatoru.


Raksts franču valodā: http://fr.clearharmony.net/articles/a117590-Un-rassemblement-devant-le-Tribunal-international-de-la-Haye-en-soutien-aux-efforts-mondiaux-pour-Traduire-Jiang-Zemin-en-justice.html

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.