Apcietinājumā sieviete guvusi mugurkaula lūzumu; radiniekiem ir aizdomas, ka viņa tikusi pakļauta spīdzināšanai

Sieviete guva mugurkaula lūzumu apcietinājumā, kur nokļuva pēc nelikumīgā aresta par materiālu, kas atmasko Faluņgun vajāšanu, izplatīšanu.

Ieslodzījumu centra darbinieki apgalvo, ka Vaņ Fulaņas kundze guvusi traumu pēc kritiena, taču radiniekiem ir aizdomas, ka viņa tikusi pakļauta spīdzināšanai. Konsultējoties ar ortopēdu, ģimene uzzināja, ka vienkārša kritiena rezultātā nav iespējams sadragāt mugurkaula pirmo skriemeli. Tādi lūzumi bieži rodas smagas mugurkaula traumēšanas rezultātā.

Van Fulaņas kundze.

Vaņ kundzes radinieki lūdza atļauju noskatīties videonovērošanas ierakstus, taču ieslodzījumu centra darbinieki viņiem atteica. Tāpat radiniekiem neļāva apmeklēt Vaņ kundzi milicijas slimnīcā.

Kad Vaņ kundzi nesen apmeklēja ģimenes nolīgtais advokāts, viņa teica: „Lūdzu, pasakiet manai ģimenei, lai mani no šejienes paņem prom!” Nespēdama pārvietoties, viņa visu dienu ir piekalta gultai, palātas logiem ir restes, un visu diennakti viņu apsargā miliči.

Vaņ kundzes ģimene ļoti raizējas, jo ārsts viņus brīdināja, ka bez pienācīgas medicīniskās palīdzības Vaņ kundzes stāvoklis var tikai pasliktināties.

Advokāts, kurš apmeklēja Vaņ kundzi 2015. gada 5. novembrī, teica, ka viņš gaidījis ieslodzījumu centra vadītāju vairākas stundas, iekams saņēmis atļauju tikties ar Vaņ kundzi.

Divas stundas ilgā tikšanās notika ieslodzījumu centra direktora un miliču uzraudzībā, tādēļ viņu klātbūtnē Vaņ kundze baidījās stāstīt par to, kas ar viņu noticis šo divu ieslodzījuma mēnešu laikā. Aizturēšanas brīdī – pirms diviem mēnešiem –, Vaņ kundze bija pilnīgi vesela.

Tagad Vaņ kundzi ārstējošais ārsts ir paziņojis viņas radiniekiem, ka muguras traumas dēļ viņai ir radušās nopietnas problēmas ar sirds un kuņģa darbību un pašreiz viņa varot uzņemt tikai šķidru barību. Ārsts piebilda: „Pacientes situācija ir tik kritiska, ka jebkurā brīdī viņu var piemeklēt kardiogēnais šoks.”

Arestēta par bukletu izplatīšanu; iespējams, tiks tiesāta

2015. gada 2. septembrī 70 gadus veco Vaņ kundzi no Liņkou apgabala Mudaņdzjanas pilsētas nelikumīgi arestēja Duņdzje milicijas iecirkņa darbinieki – brīdī, kad viņa izplatīja informatīvos materiālus par Faluņgun vajāšanu. 17. septembrī viņu pārveda uz Mudaņdzjanas ieslodzījumu centru un turēja tur līdz 19. oktobrim, kad pēc mugurkaula traumas viņa tika nogādāta milicijas slimnīcā.

2015. gada 30. oktobrī Vaņ kundzes advokāts ieradās Liņkou apgabaltiesā, lai iepazītos ar viņas lietas materiāliem. Tiesnesis Džan Veibins viņa lūgumu noraidīja, paziņodams, ka Vaņ kundzes lieta viņiem vispirms jāiesniedz Politisko un juridisko lietu komitejā.

Kad Vaņ kundzes radinieki sazinājās ar Politisko un juridisko lietu komitejas priekšnieka vietnieku Suņ Čeņu, tas uzstāja, ka Vaņ kundzes lietai ir jānonāk tiesā.

Kontaktinformācija par vajātājiem:

Mudaņdzjanas ieslodzījumu centrs: + 86-453-8107372;
Liņkou apgabaltiesas tiesnesis Džan Veibins (张伟兵): + 86-13704830477;
Liņkou Politisko un juridisko lietu komitejas priekšnieks Jui Dzailiņ (于 再 林): + 86- 13903632199 un viņa vietnieks Suņ Čeņ (孙 臣): + 86-13836330000.

Raksts itāļu valodā: http://it.clearharmony.net/articles/a115100-Heilongjiang-Donna-imprigionata-soffre-di-frattura-vertebrale-da-compressione-Famiglia-sospetta-reato-di-tortura.html

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.