„Es redzu cerību Ķīnas nākotnei” – gājiens Ņujorkas ķīniešu kvartālā, pieminot 25. aprīļa miermīlīgo protesta akciju

2016. gada 23. aprīlī, pieminot 25. aprīļa miermīlīgās protesta akcijas 17. gadadienu, aptuveni tūkstotis Faluņgun praktizētāju no Ņujorkas devās svinīgā gājienā pa Flašingu – Ņujorkas ķīniešu kvartālu.

Grandiozais gājiens sastāvēja no trim grupām. Pirmā grupa iepazīstināja sabiedrību ar Faluņgun. Otrās grupas tēma bija Ķīnā īstenoto Faluņgun vajāšanu, jo īpaši valsts sankcionētās orgānu izņemšanas, atmaskošana. Trešā grupa pauda atbalstu tiem 230 miljoniem ķīniešu, kas izstājušies no Ķīnas komunistiskās partijas un ar to saistītajām organizācijām.

Ļoti daudzi ķīnieši Meinstrītā vēroja svinīgo gājienu, kura priekšgalā tika nesti plakāti ar uzrakstu „Faluņ Dafa” un „Īstenība – Labestība –Pacietība”.

Plakāts ar uzrakstu „Pieminot 25. aprīļa miermīlīgās protesta akcijas 17. gadadienu”.

Svinīgais gājiens virzās pa Meinstrītu Flašingā.

Gājiena laikā Meinstrītu piepildīja ķīniešu pūļi. Daži no viņiem tikai nesen bija ieradušies ASV no Ķīnas un nekad vēl nebija redzējuši tik plaša mēroga Faluņgun pasākumu. Kāds ķīniešu kungs atzīmēja: „Gājiens ir vienkārši pārsteidzošs. Tas ir tik aizraujoši – redzēt Faluņgun šeit, Ņujorkā.”

Daudzi ķīnieši izrādīja savu atbalstu Faluņgun miermīlīgajiem centieniem pretoties vajāšanām.

Liana kungs izteicās: „Protams, es atbalstu Faluņgun, jo tas veicina taisnīgumu un pozitīvo cilvēkos.”

Džao kundze sacīja: „Man vienkārši patīk Faluņgun, jo viņi runā patiesību. Man patīk godīgi cilvēki. Komunistiskā partija neskaitāmas reizes ir melojusi un izplatījusi propagandu. Es jau divus gadu desmitus dzīvoju Amerikā, esmu daudz ko uzzinājusi par partijas ļaunuma pilno vēsturi. Kad vēl atrados Ķīnā, partija mani pilnībā turēja savu melu valgos.”

Vana kungs pastāstīja, ka jau agrāk ir dzirdējis par 25. aprīļa miermīlīgo protesta akciju. „Es biju pārsteigts par to, ka pēc tik plašas protesta akcijas, kurā piedalījās vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku, uz zemes nepalika vispār nekādi atkritumi. Faluņgun praktizētāji bija salasījuši pat miliču nomestos izsmēķus.”

Vanas kundze atzīmēja: „Cilvēkiem ir tiesības runāt par to, kas viņiem ir svarīgs. Protests bija mierīgs, un vajāšana pilnīgi noteikti ir netaisnīga.”

Li kundze sacīja: „Daudzi cilvēki padodas tirānijas varai un atsakās no saviem mērķiem. Tas ir iespaidīgi, ka Faluņgun tik ilgus gadus neatkāpjas no savas pārliecības. Raugoties uz viņiem, man šķiet, ka redzu cerību Ķīnai.”


Raksts franču valodā: http://fr.clearharmony.net/articles/a118576-%C2%A0Je-vois-l-espoir-de-la-Chine%C2%A0-Grande-Marche-dans-le-quartier-chinois-de-Flushing-New-York-pour-commemorer-l-Appel-pacifique-du-25-avril.html

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.