"Tā ir mūsu atbildība – atmaskot vajāšanas," saka protesta dalībnieks pie Apvienoto Nāciju Organizācijas

Faluņgun praktizētāji iepretim Apvienoto Nāciju Organizācijas galvenajai mītnei Manhetenā 25. septembrī spēcīgā lietū miermīlīgi demonstrēja vingrojumus savos zeltītajos tērpos, kuri mirdzēja cauri miglai.

Tā bija ANO Ģenerālās asamblejas 73. sesijas augsta līmeņa vispārējo debašu pirmā diena. Faluņgun praktizētāji izmantoja šo iespēju, lai atklātu starptautiskajai sabiedrībai nežēlīgās vajāšanas Ķīnā un aicinātu pasaules līderus palīdzēt apturēt šo cilvēktiesību krīzi, kas turpinās jau 19 gadus.

Faluņgun apelācija iepretim ANO galvenajai mītnei.

Uz plakāta rakstīts "Saukt Dzjan Dzemiņu pie atbildības." Dzjans ir bijušais Ķīnas komunistiskās partijas vadītājs, kurš personīgi uzsāka un vadīja Faluņgun vajāšanu.

Pazīstams mākslinieks aicina saukt slepkavas pie atbildības

Apelācijai pievienojās pazīstams mākslinieks Liu Sjituns no Cjindao (Ķīnā), kuram pirms trim mēnešiem izdevās izbraukt uz ASV.

Liu kungs iepretim ANO galvenajai mītnei.

Par savu ticību Faluņgun Liu kungs 2007. gadā tika arestēts savas personālizstādes laikā. Viņu uz trim gadiem ieslodzīja piespiedu darba nometnē un piesprieda četrus gadus ilgu cietumsodu. Kopumā Liu kungs tika arestēts vairāk nekā 20 reizes. Cietumā viņu nežēlīgi spīdzināja – piesēja pie dzelzs rāmja uz 80 dienām, sita, līdz viņš zaudēja dzirdi, neļāva gulēt, dūra zem nagiem adatas, dedzināja miesu ar cigaretēm, spieda ēst izkārnījumus utt.

Liu kungs ir laimīgs, ka brīvajā pasaulē viņa balss var tikt sadzirdēta, tāpēc aicina: "Apturēt vajāšanu un saukt Dzjan Dzemiņu pie atbildības."

"Atbrīvot mana vīra māsu"

Lu Caijuņas kundze, kas pirms sešiem mēnešiem aizbēga no Šaņdunas (Ķīnā) uz ASV, aicināja palīdzēt glābt sava vīra māsu Van Haijaņu. Vanas kundze tika arestēta 2018. gada maijā, kad runāja ar cilvēkiem par Faluņgun. Nesen viņu tiesāja Cjiņhuandao pilsētā (Ķīnā).

Lu Caijuņa pastāstīja, ka nesen Cjiņhuandao pilsētā tikuši arestēti daudzi Faluņgun praktizētāji. Viņa ir centusies vairot sabiedrības informētību par to un cer, ka pasaules līderi pievērsīs uzmanību Ķīnā ieslodzīto Faluņgun praktizētāju situācijai.

Bijušais ugunsdrošības milicijas darbinieks: "Tā ir mūsu atbildība — atmaskot vajāšanas"

Van Binveņs, kurš nesen ieradies ASV, Ķīnā bija ugunsdrošības milicijas darbinieks. Faluņgun vajāšanu laikā viņš tika atlaists no darba. Viņam atņēma dzīvokli, un vairākkārt arestēja un ieslodzīja cietumā.

2003. gadā, tūlīt pēc tam, kad viņa sievai bija iestājusies grūtniecība, Vana kungu uz trim gadiem ieslodzīja piespiedu darba nometnē.

"Man nebija iespējas redzēt savu meitu, līdz viņai palika divi gadi," Vans stāstīja. "Darba nometnē Faluņgun praktizētāji cieš no visa veida spīdzināšanas, tostarp piekaušanas, piespiedu barošanas ar piparu pulveri, elektrošoka, miega lieguma un ķermeņa dedzināšanas ar cigaretēm. Reiz man neļāva gulēt divas nedēļas pēc kārtas. Tiklīdz es aizvēru acis, viņi mani sita."

"Komunistiskā partija var spīdzināt mūsu ķermeņus, bet nespēj mainīt mūsu sirdis. Tā ir mūsu atbildība — atmaskot vajāšanas."

Praktizētājs no Rietumiem: "Tas skar ikvienu"

Nemaņja Rebičs ir mūziķis no Serbijas, kurš jau astoņus gadus praktizē Faluņgun.

Viņš sacīja: "Faluņgun praktizēšana ir uzlabojusi manu veselību, un, sekojot Faluņgun pamatprincipam "Īstenība Labestība Pacietība", esmu kļuvis par labāku cilvēku. Tādi cilvēki kā es, Ķīnā tiek vajāti, kaut arī nav izdarījuši neko sliktu. Šī vajāšana ir absolūti pretlikumīga."

"Vajāšanas negatīvi ietekmē ne tikai Ķīnu, bet arī ikvienu cilvēku pasaulē. Daudzi cilvēki Rietumu sabiedrībā nezina, ka daudzi produkti, kurus viņi pērk, tiek izgatavoti Ķīnas cietumos. Pārliecības dēļ ieslodzītie ir spiesti veikt smagu darbu. Ir svarīgi, lai cilvēki uzzinātu, ka nevainīgus cilvēkus pakļauj spīdzināšanai."

Nemaņja piebilda: "Daudzi pierādījumi liecina, ka Ķīnas valdība gūst peļņu, izņemot orgānus dzīviem Faluņgun praktizētājiem. Tas ir noziegums, kāds pasaulē nekad vēl nav pieredzēts."

ANO sesijas laikā vietējo Faluņgun praktizētāju aktivitātes notika vairākās vietās Manhetenā, lielākoties ielu krustojumos, kurus varētu šķērsot pasaules līderi. Praktizētāji turēja plakātus ar aicinājumu palīdzēt izbeigt vajāšanu.

Kad prezidenta Trampa autokolonna otrdien, trešdien un ceturtdien šķērsoja Otrās avēnijas un 53. ielas krustojumu, praktizētāji viņam māja ar rokām un redzēja, ka arī prezidents pamāj viņiem pretī.

Praktizētāji ar plakātiem rokās stāvēja arī iepretim viesnīcai, kurā uzturējās Ķīnas amatpersonas. Ķīnas ārlietu ministrs Van Ji un viņa darbinieki šos plakātus redzēja vairākas reizes.

"Izstāšanās no Ķīnas komunistiskās partijas palīdzības centra" priekšsēdētāja un Faluņgun praktizētāja Ji Žuna sacīja: "Mēs to darām ne tikai sevis dēļ, bet arī visu ķīniešu dēļ."

Viņa atzīmēja: "19 gadus ilgās pūles nes rezultātus. Arvien vairāk un vairāk ķīniešu uzzina, kas patiesībā ir Faluņgun. Viņi ir atpazinuši komunistiskās partijas ļauno dabu. Uz šo brīdi vairāk nekā 310 miljoni ķīniešu no zemākajiem sabiedrības slāņiem līdz pat augsta līmeņa partijas amatpersonām ir izstājušies no partijas un ar to saistītajām organizācijām."

Avots: “It Is Our Responsibility to Expose the Persecution” Says Protester at United Nations


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.