CECC ikgadējā ziņojumā norādīts: Faluņgun vajāšana Ķīnā turpinās

ASV Kongresa Izpildu komisija Ķīnas jautājumos (The Congressional-Executive Commission on China, CECC) oktobrī izdeva savu ikgadējo ziņojumu par 2018. gadu, norādot uz cilvēktiesību stāvokļa pasliktināšanos Ķīnā. Jo īpaši komunistiskais režīms turpina apspiest Faluņgun praktizētājus, cilvēktiesību advokātus, tādus kā Gao Džišens, un etniskās minoritātes.

Ziņojumā tika minēta arī orgānu piespiedu izņemšana. "Vairākas starptautiskās organizācijas paudušas bažas saistībā ar ziņojumiem par to, ka daudzās orgānu transplantācijās Ķīnā tikuši izmantoti ieslodzīto, tostarp Faluņgun praktizētāju, orgāni," minēts 324 lappušu biezajā ziņojumā, kas ir pieejams CECC tīmekļa vietnē.

"Nežēlīgi represīvi"

2018. gada 10. oktobrī CECC priekšsēdētājs Marko Rubio (no labās) un līdzpriekšsēdētājs Kriss Smits (no kreisās) iesniedza CECC ikgadējo pārskatu par 2018. gadu.

CECC priekšsēdētājs – ASV senators Marko Rubio (Marco Rubio) un līdzpriekšsēdētājs – Pārstāvju palātas loceklis Kriss Smits (Chris Smith) 10. oktobrī iepazīstināja ar šo ziņojumu preses konferencē. "Komunistiskā partija ir dramatiski palielinājusi savu kontroli pār valdību, sabiedrību un biznesu un bez apdoma izmanto tehnoloģijas savu mērķu sasniegšanai. Tā kā amerikāņu politiķi arvien vairāk pārskata kļūdainos pieņēmumus, kas ietekmējuši ASV – Ķīnas attiecības, mums ir skaidri jāsaprot Ķīnas iekšējo represiju globālās sekas," atzīmēja Rubio.

Viņš teica, ka komunistiskās partijas represijas pret reliģiskajām grupām arī pasliktina attiecības starp Ķīnu un ASV. Komunistiskajai partijai ir jāpieturas pie universālajām vērtībām ne tikai ASV drošības, valsts interešu un morālo vērtību dēļ, bet arī tādēļ, lai atbilstu Ķīnas pilsoņu cerībām, kuri vēlas aizsargāt savas pamattiesības un gaida reālas politiskas reformas.

Viņš aicināja noteikt sankcijas komunistu amatpersonām, kas par to atbildīgas. Viņš piebilda, ka komitejas nosodījums vērsts pret Ķīnas komunistisko partiju, nevis ķīniešu tautu. Patiesībā ķīnieši un Ķīnas kultūra ir devusi lielu ieguldījumu cilvēces civilizācijā.

"Šis ziņojums atspoguļo Ķīnas valdības nevēlēšanos ievērot universālos standartus; atspoguļo spīdzināšanas un cietsirdīgas attieksmes gadījumus pret politiskajiem ieslodzītajiem," paskaidroja Smits. "Pat pēc Ķīnas komunistiskās partijas zemajiem standartiem šis gads ir bijis nežēlīgi represīvs." Viņš sacīja, ka reliģisko grupu, etnisko minoritāšu un cilvēktiesību juristu apspiešana šobrīd ir visspēcīgākā kopš Kultūras revolūcijas laikiem, un piebilda, ka orgānu izņemšanas jautājuma iekļaušana ikgadējā ziņojumā nozīmē, ka jāsāk rīkoties, lai cīnītos pret šo atbaidošo praksi.

Faluņgun vajāšana

Cita starpā ziņojumā teikts: "Tāpat kā iepriekšējos gados, varas iestādes turpināja aizturēt Faluņgun praktizētājus un pakļaut nežēlīgai attieksmei. Cilvēktiesību organizācijas un Faluņgun praktizētāji ir dokumentējuši piespiedu līdzekļu un vardarbības pielietošanu pret praktizētājiem apcietinājuma laikā, tostarp fizisku vardarbību, medikamentu piespiedu ievadīšanu, miega liegumu un citas spīdzināšanu formas."

Bezpeļņas organizācija Dui Hua Foundation (ASV) konstatēja, ka Faluņgun praktizētāji veido lielāko daļu no 800 cilvēkiem, kas notiesāti saskaņā ar Ķīnas Krimināllikuma 300. pantu. Šie gadījumi, kas notikuši 2017. gadā, ir pieejami tiesu datu bāzēs.

Starp viņiem ir Den Cuipina no Juisji pilsētas Juņnaņas provincē, kura šobrīd ir ieslodzīta cietumā uz sešiem gadiem. Biaņ Ličao no Tanšaņas pilsētas Hebejas provincē tika piespriests 12 gadus ilgs cietumsods. Jūlija beigās tika arestēti arī Džan Mins un Li Cjuaņčeņs no Daņdunas pilsētas Liaoninas provincē.

Tas ir skāris pat citu valstu pilsoņus. 2018. gada 5. janvārī Šeņdžeņas vidējās instances tiesa Guandunas provincē atstāja spēkā spriedumu Malaizijas pilsoņa Miev Čeu Siana (viens gads un seši mēneši) un viņa sievas Jui Linlaņas (pieci gadi) lietā. Viņi tika apsūdzēti par Faluņgun materiālu glabāšanu un izplatīšanu.

2017. gada decembrī ASV dibinātais laikraksts The Epoch Times ziņoja par 29 apstiprinātiem Faluņgun praktizētāju nāves gadījumiem, kas 2017. gadā notikuši ierēdņu ļaunprātīgas attieksmes dēļ.

FIB tiek aicināts uzsākt izmeklēšanu

Ziņojumā arī konstatēts, ka komunistiskā partija iespiežas Ķīnas pilsoņu privātajā dzīvē, paplašinot biometrisko datu vākšanu, palielinot novērošanas tīklus un turpinot attīstīt sociālās kreditēšanas sistēmu."

Rubio un Smits nosūtīja Federālajam izmeklēšanas birojam vēstuli, lūdzot ziņojumu par to, kā tiek reaģēts uz "nepieņemamo" iebiedēšanu un draudiem, kas vērsti pret ķīniešu, uiguru un tibetiešu diasporas kopienām Savienotajās Valstīs.

"Ķīnas iekšējais autoritārisms rada tiešus draudus mūsu brīvībām, kā arī mūsu visvairāk sargātajām vērtībām un nacionālajām interesēm," atzīmēts ziņojuma kopsavilkumā.

Avots: 2018 CECC Annual Report: The Persecution of Falun Gong Continues in China


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.