80 gadus vecs Faluņgun praktizētājs, zinātnieks kosmosa izpētes jomā, ieslodzījumā zaudē visus zobus

78 gadus vecais, slavenais ķīniešu zinātnieks kosmosa izpētes jomā Sjun Huifena kungs 2015. gadā tika notiesāts uz septiņiem ar pusi gadiem cietumā par Faluņgun praktizēšanu. Ķīnas komunistiskais režīms šo garīgo praksi vajā kopš 1999. gada.

Nesen kļuva zināms, ka Sjun Huifena kungs, kuram pašlaik ir 80 gadi, pusotra gada laikā, ko viņš pavadīja ieslodzījumā no aresta brīža 2014. gada augustā līdz 2016. gada martam, kad tika pārvests uz cietumu, ir zaudējis visus zobus. Ta kā cietumā viņam atteicās sniegt stomatoloģisku palīdzību, Sjun Huifena kungam ir problēmas ar barības sakošļāšanu, kā rezultātā viņš ir ļoti novājējis. Viņš ar grūtībām spēj piecelties no gultas, kā arī bieži cieš no saaukstēšanās slimībām un augstas temperatūras.

Sjun Huifena kungs un viņa sieva.

Sjun Huifena kunga radinieki un viņa advokāts 2018. gada 29. martā devās uz Tiaņdzjiņas cietuma administrācijas biroju, lai iesniegtu lūgumu par Sjun Huifena kunga pirmstermiņa atbrīvošanu veselības stāvokļa dēļ. Visi administrācijas darbinieki bija sapulcē, un neviens viņus nepieņēma. Pēc tam viņi devās uz apelāciju biroju, kur arī iesniedza lūgumu par Sjun Huifena kunga pirmstermiņa atbrīvošanu. Biroja darbinieks solīja nodot lūgumu atbildīgām personām, taču advokāts atbildi tā arī nesaņēma.

Kad Sjun Huifena kunga meita apmeklēja tēvu cietumā, viņš bieži raudāja par to, ka nevar būt kopā ar ģimeni un par to, ko viņam nākas pārciest ieslodzījumā.

Sjun Huifena kungs ir Kosmosa rūpniecības ministrijas Izpētes institūta Nr. 8358 bijušais zinātniskais darbinieks un direktora vietnieks. Savulaik viņš bija arī Ķīnas Astronautikas biedrības valdes priekšsēdētājs un saņēma īpašu pabalstu, kuru valdība piešķir labākajiem zinātniekiem. Par saviem nopelniem Sjun Huifena kungs ir saņēmis daudzus apbalvojumus.

Tā kā saskaroties ar vajāšanu, viņš atteicās pārtraukt praktizēt Faluņgun, pēdējo 19 gadu laikā viņš vairākkārt ticis arestēts un ieslodzīts.

Sešus mēnešus pēc viņa pēdējā aresta, 2014. gada 26. augustā, viņa sieva Liu Juaņdzje kundze, kura bija 79 gadus veca, gadiem ilgo vajāšanu rezultātā nomira. Arī viņa bija Faluņgun praktizētāja un slavena zinātniece kosmonautikas un raķešu būvniecības jomā.

Pēc divām tiesas sēdēm, kuras notika 2015. gada 14. augustā un 25. novembrī, Tiaņdzjiņas pilsētas Naņkai apgabaltiesa 2015. gada 4. decembrī piesprieda Sjun Huifena kungam septiņus ar pusi gadus ilgu cietumsodu.

Sjun Huifena kungs iesniedza apelācijas sūdzību, bet Tiaņdzjiņas pilsētas Vidējās instances tiesa 2016. gada 9. martā atstāja spriedumu spēkā bez lietas atkārtotas izskatīšanas. Tajā pašā mēnesi, kad viņš jau pusotru gadu bija pavadījis Naņkai ieslodzījuma centrā, viņš tika pārvests uz Biņhai cietumu.

Avots: 80-Year-Old Space Scientist Sentenced to 7.5 Years, Having Trouble Eating after Losing All Teeth During Detention


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.