Izraēla: cilvēktiesību advokāts Deivids Matass uzstājas 2018. gada UNESCO Bioētikas konferencē Jeruzalemē

2018. gada novembra beigās cilvēktiesību advokāts no Kanādas, Deivids Matass, jau otro reizi šī gada laikā apmeklēja Izraēlu, lai nolasītu lekciju UNESCO rīkotajā 13. Pasaules konferencē par bioētiku, medicīnas ētiku un ārstniecības likumiem, kas norisinājās Jeruzalemē.

Savā lekcijā Matasa kungs runāja par ētiskajiem aspektiem, kas saistīti ar ilgstošo un visaptverošo izmeklēšanu jautājumā par orgānu piespiedu izņemšanu Ķīnā, ko īsteno pats valdošais režīms. Šādas prakses galvenie upuri ir Faluņgun (zināms arī kā Faluņ Dafa) sekotāji. Faluņgun ir tradicionāla garīga prakse, kas prasa ievērot "Īstenības Labestības Pacietības" principu, un kuru Ķīnas režīms kopš 1999. gada nežēlīgi vajā.

Savas deviņu dienu ilgās vizītes laikā Matasa kungs tikās ar medicīnas speciālistiem, Kneseta (Izraēlas parlamenta) locekļiem un juristiem. Jo īpaši Matasa kungs izsvēra nepieciešamību aktīvi rīkoties, lai nepieļautu to, ka cilvēki neapzināti iesaistās šajā noziegumā, kura apmēri dokumentēti pētījumā, ko veikuši bijušais Kanādas Valsts sekretārs (Āzijas-Klusā okeāna reģiona jautājumos) Deivids Kilgors un izmeklēšanas žurnālists Ītans Gatmens.

Apmeklējot Izraēlu, Matasa kungs tikās ar Izraēlas Nacionālās bioētikas padomes priekšsēdētāju, kurš ir arī Helsinku komitejas priekšsēdētājs Izraēlā. Priekšsēdētājs jau bija iepazinies ar orgānu izņemšanas problēmu Ķīnā, bet vēlējās uzzināt vairāk, jo īpaši tāpēc, ka Izraēla pašlaik apspriež jaunus likumus, saistībā ar medicīnas ētiku.

Vēl viena tikšanās notika ar bijušo vecāko tiesnesi, kurš izteica savu līdzjūtību un atbalstu.

Filmas "Grūti noticēt" demonstrācija un tai sekojoša paneļdiskusija Telavivas Sinemātikā

Pēc filmas "Grūti noticēt" demonstrācijas 3. decembrī skatītāji – lielākoties mediķi un juristi – tika aicināti uzklausīt ekspertu viedokli. Dokumentālajā filmā izskatīts jautājums par orgānu piespiedu izņemšanu dzīviem savas pārliecības dēļ ieslodzītajiem Ķīnā. Diskusijas dalībnieki bija Matasa kungs, profesos Jakobs Lavi (Jacob Lavee) no Sheba medicīnas centra Sirds transplantācijas nodaļas un Izraēlas Faluņ Dafa Informācijas centra pārstāve Dr. Israēla Jablonka (Israela Yablonka).

Eksperti, kas piedalījās diskusijā: advokāts Deivids Matass, profesors Jakobs Lavi un Dr. Israēla Jablonka.

Papildus tikšanās

Matasa kungs tikās arī ar Haifas Universitātes profesoriem un studentiem, kuriem tika demonstrēta filma "Medicīnisks genocīds" – vēl viena dokumentālā filma par plašā mērogā notiekošajiem orgānu izņemšanas noziegumiem Ķīnā. Tā pati filma tika demonstrēta arī vairākām augsta līmeņa amatpersonām tieslietu ministrijā.

Matasa kungs ir ievērojami veicinājis Izraēlas iedzīvotāju informētību jautājumā par noziegumiem pret cilvēci, kas šodien notiek Ķīnā. Matasa nesenās vizītes rezultātā daudzi cilvēki, kas Izraēlā ieņem vadošus amatus, uzzināja par orgānu piespiedu izņemšanu Ķīnā. Turklāt tika atklāti jauni kanāli, caur kuriem palielināt informētību šinī jautājumā, kas turpmāk ļaus pieņemt tiesību aktus šīs cilvēktiesību krīzes novēršanai.


Avots: Israel: Human Rights Attorney David Matas Speaks at 2018 UNESCO Bioethics Conference in Jerusalem

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.