Jau 14 gadus Faluņgun praktizētāji piedalās Ņujorkas štata Izglītības pakalpojumu padomes rīkotajos pasākumos

2019. gada 16. janvārī Ņujorkas štata galvaspilsētas reģiona Faluņgun praktizētāji atkal piedalījās Kooperatīvo izglītības pakalpojumu padomes (Board of Cooperative Educational Services, BOCES) triju programmu kopējā seminārā, lai runātu par Faluņgun un vajāšanām Ķīnā. Praktizētāji demonstrēja slaidu prezentāciju, sniedza personiskās liecības par vajāšanu Ķīnā un demonstrēja filmu “Brīva Ķīna: Drosme noticēt”.

Šis bija jau 14. gads, kad praktizētāji piedalās BOCES programmās. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 40 skolēni un viņu skolotāji. Jaunieši bija veiksmīgi vecāko klašu skolēni no visa galvaspilsētas reģiona, un lielākā daļa no viņiem nekad nebija dzirdējuši par Faluņgun.

Stundu ilgā prezentācija bija bagāta ar fotogrāfijām un faktiem, tās laikā auditorija tika iepazīstināta ar Faluņgun, pasākuma dalībnieki uzzināja par prakses popularitāti Ķīnā deviņdesmitajos gados, par vajāšanu, kas sākās 1999. gada 20. jūlijā, iestudēto „pašsadedzināšanās” incidentu Tiaņaņmeņas laukumā, orgānu piespiedu izņemšanu ieslodzītajiem Faluņgun praktizētājiem, masveida izstāšanos no Ķīnas komunistiskās partijas, un viņiem tika izskaidrots, kāpēc Ķīnas komunistiskā partija vajā Faluņgun.

Pēc neliela pārtraukuma praktizētāja, kurai izdevās aizbēgt no Ķīnas un ierasties Amerikas Savienotajās Valstīs kā ANO bēglei, pastāstīja par vajāšanu, kuru viņa pati piedzīvoja. Par ticību Faluņgun, Ķīnas varas iestādes aizturēja viņu divas reizes, kādēļ viņa zaudēja darbu un ģimeni. Lai izvairītos no vajāšanas, viņa sešus mēnešus bija spiesta slēpties, un 2006. gadā viņai izdevās izbēgt no Ķīnas.

Pēdējās stundas laikā skolēni noskatījās godalgoto filmu “Brīva Ķīna: Drosme noticēt”, kas palīdzēja dziļāk izprast to, ko viņi tikko bija dzirdējuši. Dokumentālā filma ir stāsts par Faluņgun no divu, šobrīd ASV dzīvojošu, praktizētāju perspektīvas.

„Dokumentālā filma patiešām parādīja visu ainu kopumā, jo mēs varējām redzēt, kā pret šiem cilvēkiem izturējās,” teica savas skolas pārstāve Dženna. „Mēs neviens nezinājām par šo vajāšanu apjomu un to, cik briesmīgi izturas pret praktizētājiem.” Viņa piebilda: „Bija interesanti uzzināt par šo garīgo praksi un to, cik aizrautīgi ir tās praktizētāji.”

Praktizētāji plāno piedalīties šajā pasākumā arī nākamgad.

Avots: Falun Gong Returns to Educational Event in New York for the 14th Year


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.