ASV Valsts departamenta ikgadējā Cilvēktiesību ziņojumā pauž bažas par Faluņgun vajāšanu Ķīnā

ASV Valsts sekretārs Maiks Pompeo, iepazīstinot ar Valsts departamenta ikgadējo ziņojumu par cilvēktiesībām dažādās valstīs, 2019. gada 13. martā teica, ka "attiecībā uz cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīna ir nepārspējama".

Ziņojumā dokumentēti pārkāpumi gandrīz 200 valstīs un teritorijās; 120 lappuses tajā bija veltītas Ķīnai, un Faluņgun vajāšana tika pieminēta sešas reizes.

Ziņojumā apzināts jautājums par orgānu piespiedu izņemšanu Ķīnā, par kuru ASV Pārstāvju palāta 2016. gada jūnijā vienbalsīgi pieņēma Rezolūciju NR. 343, "paužot bažas par pastāvīgajiem un ticamajiem ziņojumiem attiecībā uz sistemātisko, valsts sankcionēto orgānu piespiedu izņemšanu savas pārliecības dēļ ieslodzītajiem, tostarp lielam skaitam Faluņgun praktizētāju un citu reliģisko un etnisko minoritāšu grupu pārstāvjiem Ķīnas Tautas Republikā."

Ziņojumā norādīts, ka daži aktīvisti un organizācijas turpina apsūdzēt Ķīnas valdību orgānu piespiedu izņemšanā pārliecības dēļ ieslodzītajiem, it īpaši Faluņgun sekotājiem.

Ziņojumā tika minēti divi Faluņgun praktizētāji – Biaņ Ličao un Ma Džeņjujs, kuri pašlaik atrodas ieslodzījumā Ķīnā.

Biaņ Ličao ir godalgota skolotāja no 10. Kailuaņas vidusskolas Tanšaņas pilsētā Hebejas provincē. 2012. gadā viņai piesprieda 12 gadus ilgu cietumsodu. Ma Džeņjujs bija inženieris Ķīnas Elektronikas tehnoloģiju grupas 14. pētniecības institūtā. 2018. gadā Naņdzjinas vidējās instances tiesa piesprieda viņam trīs gadus ilgu cietumsodu.

Ziņojumā uzskaitīti vairāki nopietni cilvēktiesību pārkāpumi Ķīnā, tostarp valdības veiktie pārkāpumi: "valdības sankcionētas patvaļīgas vai nelikumīgas slepkavības; valdības organizēti cilvēku pazušanas gadījumi; valdības sankcionēta spīdzināšana; valdības sankcionēta patvaļīga aizturēšana; skarbi un dzīvībai bīstami apstākļi cietumos un ieslodzījuma vietās; politiskie ieslodzītie" un daudzi citi.

Ziņojumā arī detalizēti izklāstīts, kā ieslodzītie Faluņgun praktizētāji kļuvuši par Ķīnas komunistiskās partijas sankcionētās "sistemātiskās spīdzināšanas" upuriem.

Ziņojumā norādīts, ka politiskie aktīvisti un reliģiskie ticīgie, tostarp Faluņgun praktizētāji, tiek ieslodzīti narkoloģiskajos centros; ilgākais ieslodzījums bija divi gadi.

Tāpat tika ziņots, ka vairākiem juristiem, kuri palīdz politiskajiem aktīvistiem un garīgajiem sekotājiem, tikušas atņemtas profesionālās licences. Daži no viņiem tika aizturēti, vajāti, viņiem draudēja vai aizliedza tikties ar klientiem. Daži advokāti, kuri palīdzēja Faluņgun praktizētājiem, ir pat pazuduši. Tiek uzskatīts, ka viņi tikuši slepeni ieslodzīti. Viens no šādiem piemēriem ir gadījums ar Gao Džišenu, kurš nav redzēts kopš 2017. gada augusta.

ASV Valsts departamenta Demokrātijas, cilvēktiesību un darba birojs katru gadu publicē ziņojumu par cilvēktiesībām. Šogad tika publicēts 43. ziņojums.


Avots: http://en.minghui.org/html/articles/2019/3/20/176212.html

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.