Liepājā stāsta par Faluņgun vajāšanu Ķīnā

25. martā Liepājā, Rožu laukumā, notika ikmēneša pasākums, kurā piedalījās Faluņ Dafa praktizētāji no Latvijas un Šveices. Pasākuma mērķis bija informēt Liepājas iedzīvotājus un viesus par nelikumīgajām represijām, kam pakļauti Faluņ Dafa praktizētāji Ķīnā, un kuras var klasificēt kā genocīdu pret ķīniešu tautu.

Cilvēki uzzina par Faluņgun vajāšanu Ķīnā.

Petīcijas parakstīšana.

Pasākumā kāda sieviete interesējās par to, kas šeit notiek, un praktizētājs viņai atbildēja: “Mēs esam šeit, lai stāstītu cilvēkiem, ka Ķīnā notiek nevainīgu cilvēku – Faluņgun praktizētāju – nelikumīga apcietināšana, spīdzināšana un nogalināšana. Kopš 2006. gada kļuvis arī zināms, ka Ķīnas transplantācijas industrijas vajadzībām dzīviem cilvēkiem izņem orgānus, un lielākā daļa upuru atkal ir Faluņgun praktizētāji. Šodien mēs aicinām cilvēkus parakstīt petīciju, kuru sūtīsim uz Ķīnas Augstāko tiesu un prokuratūru, ar prasību sākt izmeklēšanu par bijušā Ķīnas komunistiskās partijas līdera Dzjan Dzemiņa noziegumiem. Jūs zināt, ka 25.marts Latvijā tiek atzīmēts kā komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Šīs represijas mums jau ir pagātne, bet Ķīnā tā joprojām ir realitāte. Tur jau daudzus gadus notiek Faluņ Dafa praktizētāju vajāšana, ko var nosaukt arī par genocīdu pret ķīniešu tautu. Aicinu arī jūs parakstīt petīciju.” Sieviete bez vilcināšanās to arī izdarīja.

Pasākuma laikā bija diezgan daudz cilvēku, kuri jau zināja par represijām Ķīnā, un, vēloties palīdzēt, parakstīja petīciju. Kāda sieviete teica, ka ir noskatījusies dokumentālo filmu, kuru demonstrēja Latvijas televīzija, citi bija lasījuši informatīvos materiālus, kurus viņiem devuši praktizētāji, vēl citi bija lasījuši informāciju internetā.

Praktizētājs uzrunāja sievieti, kura bija pienākusi klāt ar apmēram desmit gadus vecu meitenīti. Viņas uzzināja, ka Faluņ Dafa praktizētāji Ķīnā tiek pakļauti nelikumīgiem arestiem un nogalināti orgānu dēļ. Viņas arī uzzināja, ka Faluņ Dafa ir sevis pilnveidošanas prakse, kura balstīta uz “Īstenības Labestības Pacietības” principa. Šī prakse māca būt godīgam, pieklājīgam, izpalīdzīgam, māca būt labam cilvēkam, un, ka ar Faluņ Dafa nodarbojas vairāk nekā 100 valstīs, tajā skaitā arī Latvijā. Ķīnā šī prakse kļuva ļoti populāra, un no 1992. gada līdz 1999. gadam tur bija apmēram 70 – 100 miljoni praktizētāju.

Taču, ieraugot šīs prakses lielo popularitāti, toreizējais Ķīnas komunistiskās partijas vadītājs Dzjan Dzemiņs sajuta skaudību un bailes, tāpēc vienpersoniski pieņēma lēmumu uzsākt Faluņgun vajāšanu. Pēc dzirdētā sieviete teica, ka vēlas parakstīt petīciju, lai palīdzētu apturēt cilvēku nelikumīgu nogalināšanu, un arī viņas meitiņa to parakstīja.

Divām sievietēm pēc petīcijas parakstīšanas radās interese par pašu praksi. Praktizētājs iedeva informatīvos materiālus un pastāstīja, ka Faluņ Dafa ir sevis pilnveidošanas prakse, kurā ir pieci viegli apgūstami vingrojumi. Tomēr uzsvars liekams uz sava rakstura pilnveidošanu, ievērojot “Īstenības Labestības Pacietības” principu, kamēr vingrojumi ir tikai palīglīdzeklis. Abas sievietes teica, ka ar šādu praksi būtu labi nodarboties ikvienam cilvēkam. Viena no viņām teica, ka zina trīs cilvēkus, kuri labprāt parakstītu petīciju, un lūdza petīcijas veidlapu, kā arī informāciju saistībā ar šo jautājumu.

Divām citām sievietēm, kas pienāca pie galdiņa parakstīt petīciju, tika pastāstīts, ka petīcija tiks sūtīta uz Ķīnas Augstāko tiesu un prokuratūru ar lūgumu sākt oficiālu izmeklēšanu par bijušā Ķīnas komunistiskās partijas līdera Dzjan Dzemiņa noziegumiem. Viena no viņām pajautāja, kā petīcijas parakstīšana var palīdzēt? Praktizētājs pastāstīja, ka šādas petīcijas uz Ķīnu tiek sūtītas no visām pasaules malām, un tās ir parakstījuši jau vairāki miljoni cilvēki. Sākumā, pirms cilvēki sāka izrādīt savu neapmierinātību ar vajāšanu, kas notiek Ķīnā, Ķīnas komunistiskā partija šīs vajāšanas izdarīja atklāti. Sastopoties ar cilvēku iebildumiem un protestiem visā pasaulē, vajāšana ir mazinājusies un vairs netiek afišēta kā agrāk, taču notiek joprojām. Pateicoties praktizētāju centieniem informēt pasauli par šiem Ķīnā notiekošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, Eiropas Parlaments 2013. gadā pieņēma rezolūciju, kurā nosoda orgānu izņemšanu Ķīnā. Tādu pašu rezolūciju ir pieņēmušas arī ASV. Izraēla un Taivāna ir pieņēmušas likumus, lai atturētu savus pilsoņus no transplantācijas tūrisma uz valstīm, kurās nav iespējams iegūt informāciju par orgānu izcelsmi. Sievietes piekrītoši pamāja un parakstīja petīciju.

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.