Ar gājienu Flašingā, Ņujorkā, piemin miermīlīgās apelācijas 20. gadadienu

Vismaz tūkstotis Faluņgun praktizētāju sapulcējās Flašingā, Kvīnsas rajonā Ņujorkā, uz grandiozu gājienu un mītiņu, lai atzīmētu pirms 20 gadiem Ķīnā notikušo miermīlīgo apelāciju. Plašā mēroga pasākumu, kas notika sestdien, 2019. gada 20. aprīlī, atbalstīja arī vairāk nekā 330 miljoni Ķīnas iedzīvotāju, kuri ir atteikušies no piederības komunistiskajai partijai.

Pirms 20 gadiem, 1999. gada 25. aprīlī, aptuveni 10 000 Faluņgun praktizētāju miermīlīgi pulcējās Pekinā, lai lūgtu atbrīvot iepriekšējā dienā Tiaņdzjiņā netaisnīgi arestētos praktizētājus un aicinātu valdību izbeigt viņu prakses apspiešanu. Pasākuma miermīlīgo raksturu un nevardarbīgo veidu, kādā uz to reaģēja toreizējais Ķīnas premjerministrs, atzinīgi novērtēja gan sabiedrība, gan starptautiskie plašsaziņas līdzekļi. Tomēr, tikai dažus mēnešus pēc šī notikuma bijušais komunistiskās partijas līderis Dzjan Dzemiņs uzsāka masveida, sistemātisku Faluņgun vajāšanu, kas turpinās vēl šodien.

Faluņgun praktizētāji sestdien, 2019. gada 20. aprīlī, piedalās gājienā Flašingā.

Mītiņā pēc gājiena savu atbalstu pauž Štata Asamblejas locekle Marta Flores Vaskesa (Martha Flores Vazquez).

Visu rītu Flašingā stipri lija, taču kad praktizētāji sāka pulcēties gājienam, debesis noskaidrojās. Ap pulksten 11 lietus bija mitējies, un Meinstrīta atkal bija pilna ar cilvēkiem. Kad pusdienas laikā sākās gājiens, cilvēki sastājās gar ielām, lai to noskatītos. Gājiens, kura priekšgalā soļoja Tiaņ Guo maršējošais orķestris, sastāvēja no trim sekcijām: pirmā atspoguļoja Faluņ Dafa nesto labumu, otrā – pretošanos vajāšanai, savukārt trešās sekcijas dalībnieki aicināja cilvēkus izstāties no komunistiskās partijas.

Gājiena dalībnieki nesa lielus grāmatas "Džuaņ Faluņ" maketus un rotējošas Faluņ emblēmas. Greznās slīdošās platformas, vingrojumu demonstrācija, laivas komanda, pūķa un lauvas deju izpildītāji, bundzinieku grupa un krāsainie plakāti piesaistīja lielu skatītāju uzmanību. Tā kā Flašingā ir ļoti liela ķīniešu kopiena, lielākā daļa skatītāju bija etniskie ķīnieši.

Neatlaidība, pretojoties apspiešanai

Gājienu Flašingā vada Tiaņ Guo maršējošais orķestris.

Plakāti ar aicinājumu izbeigt vajāšanu Ķīnā.

Lielais gājiens un vēstījumi uz plakātiem atstāja lielu iespaidu, daudzi skatītāji fotografēja un rādīja praktizētājiem uz augšu paceltus īkšķus. Eliāna Sasiksa izteica cerību, ka ikviens sadzirdēts praktizētāju balsis. Viņa uzskata, ka tāda apspiešana, kā Faluņgun vajāšana, šajā pasaulē nedrīkst pastāvēt.

"Šeit, Amerikas Savienotajās Valstīs, mēs varam baudīt mierīgu dzīvi, bet Ķīnā cilvēki savas pārliecības dēļ ļoti cieš. Ikreiz, kad domāju par to, kam viņiem [praktizētājiem] jāiziet cauri, man sāp sirds," viņa ar asarām acīs teica.

Li kundze nekad agrāk nebija redzējusi nedz gājienu, nedz kādas citas Faluņgun praktizētāju aktivitātes. Viņa teica, ka spīdzināšana un intensīvā smadzeņu skalošana, kam par ticību Faluņgun principam "Īstenība Labestība Pacietība" tiek pakļauti praktizētāji Ķīnā, liek viņai justies slikti.

"Es apbrīnoju praktizētājus par drosmi un apņēmību, ko viņi ir saglabājuši šo gadu gaitā. Par spīti smagajai apspiešanai, tik daudzi cilvēki turpina praktizēt [Faluņgun] un daudzi citi pievienojas šai praksei, kas pats par sevi liecina, ka Faluņgun ir labākais," viņa aizkustināta teica.

Ticības brīvība

Čeņa kungs, bijušais kuģu būvētavas darbinieks no Dzjansu provinces, sacīja, ka viņu dziļi aizkustinājušas redzētās ainas, bet jo īpaši praktizētāju taisnais raksturs. Pirms daudziem gadiem, kad viņš vēl strādāja kuģu būvētavā Ķīnā, viņš bija liecinieks desmitiem gadījumu, kad pret viņa kolēģiem slikti izturējās viņu ticības dēļ.

"Viens darbinieks tika piekauts līdz invaliditātei un pēc tam ievietots cietumā. Visu atlikušo mūžu viņš varēja tikai rāpot, nevis staigāt," viņš atzīmēja, piebilstot, ka arī daudzi citi praktizētāji tika aizturēti un cieta no psiholoģiskas vardarbības.

"Daudzi cilvēki atzīst, ka komunistiskā partija ir nežēlīga un atsakās piedalīties režīma noziegumos. Ķīnā es neuzdrošinātos teikt šī lietas," viņš sacīja. "Kamēr partija pastāvēs, tā turpinās kaitēt nevainīgiem cilvēkiem."

Bils Li saka – viņš redz, ka arvien vairāk cilvēku pārstāj ticēt komunistiskās partijas propagandai.

Bils Li teica, ka ciena praktizētus par viņu drosmi. Tā kā viņš bija iesaistījies Ķīnas demokrātijas kustībā, reiz ar viņu sazinājās Valsts drošības biroja amatpersonas. "Mēs vairs neticam komunistiskās partijas propagandai," viņš teica. "Ja Ķīnā atļautu ticības un runas brīvību, kurš gan atstātu savu ģimeni un dotos uz ārzemēm?"

Atbalsts cīņai par taisnīgumu

Van Cjinjins nesen emigrēja no Ķīnas uz ASV. Redzot, ka tik daudzi cilvēki iestājas pret komunistiskās partijas nežēlību, viņš bija gan pārsteigts, gan satraukts. Viņš teica, ka partija ir visļaunākais režīms vēsturē, kura dēļ miljoniem cilvēku zaudējuši dzīvību. "Tikai Faluņgun spēj stingri nostāties pret šādu totalitāru režīmu. Tas ir brīnums, un šos praktizētājus es cienu visvairāk!" viņš teica.

Liu kundze, kura nāk no augsta ranga komunistu ģimenes, teica, ka vēl pirms vairākiem gadiem viņai bijuši nepareizi priekšstati par Faluņgun. Pēc tam, kad 2008. gadā viņa redzēja, kā pro-komunistiskie bandīti aizskar un piekauj Faluņgun praktizētājus pie Flašingas bibliotēkas, un ka praktizētāji necīnās viņiem pretī, viņa uzreiz saprata, kam ir taisnība un kam nav taisnība. Ķīnā Liu kundze bija strādājusi lielā ziņu aģentūrā, un viņa teica, ka Flašingā ir daudz pro-komunistiski noskaņotu cilvēku, taču tagad arvien vairāk cilvēku atbalsta un atzinīgi novērtē Faluņgun.

Liu kundze sacīja, ka viņai žēl to, kuriem komunistiskā partija ir maksājusi, lai viņi uzmāktos praktizētājiem, un viņi darījuši sliktus darbus, lai nopelnītu mazliet netīras naudas. Strādājot ASV valdībai kā tulkotāja, viņa zināja, ka daudziem no šiem cilvēkiem šeit ticis piešķirts politiskais patvērums, bet tagad viņi strādā komunistiskās partijas labā. Viņa aicināja ASV valdību vai citas federālās aģentūras pārbaudīt šos cilvēkus. "Tie, kas tik ļoti mīl sarkano karogu, ir jārepatriē atpakaļ uz Ķīnu, jo tur viņi to varēs vēl vairāk izbaudīt," viņa sacīja.

Cits skatītājs, Liu kungs no Šaņdunas provinces, strādāja pie ziņu izlaiduma un filmēja gājienu.

"Tas ir apbrīnojami, un es nevaru iedomāties kaut ko tādu Ķīnā," viņš iesaucās.

Liu kungs teica, ka atbalsta nevainīgus cilvēkus, tādus kā, piemēram, Faluņgun praktizētājus, jo īpaši tādēļ, ka viņi seko "Īstenības Labestības Pacietības" principam.


Avots: March in Flushing, New York Commemorates 20th Anniversary of Peaceful Appeal


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.