ASV Starptautiskās reliģijas brīvības komisija: Ķīnas režīms joprojām īsteno orgānu izņemšanu lielos apjomos

ASV Starptautiskā reliģijas brīvības komisija (The U.S. Commission on International Religious Freedom, USCIRF) savā ikgadējā ziņojumā, kas tika publicēts 2019. gada 29. aprīlī, nodēvēja Ķīnu par valsti, kas ir viena no pasaulē visnopietnākajām reliģisko ticību vajātājām. Ziņojumā arī norādīts, ka Ķīnas komunistiskā partija (ĶKP) joprojām īsteno orgānu izņemšanu Faluņgun praktizētājiem lielos apjomos.

USCIRF komisārs Gerijs Bauers informēja, ka komiteja rekomendējusi ASV valdībai ātri un izlēmīgi piemērot sankcijas ĶKP amatpersonām un institūcijām, kas izdara vai pieļauj nopietnus reliģiskās brīvības pārkāpumus.

Pastāvīgi un nopietni reliģiskās brīvības pārkāpumi

Ziņojumā norādīts – ĶKP īstenoto sistemātisko un ilgstošo nopietno reliģiskās brīvības pārkāpumu dēļ USCIRF 2019. gadā atkal iekļāva Ķīnu "īpašas bažas izraisošu valstu" sarakstā. Šī ir otrā desmitgade pēc kārtas, kad Ķīna tiek klasificēta, kā īpašas bažas izraisoša valsts. Ziņojumā dokumentēti daudzi gadījumi, kas saistīti ar ĶKP īstenotajiem sistemātiskajiem, ilgstošajiem un nopietnajiem reliģiskās brīvības pārkāpumiem 2018. gadā.

Faluņgun praktizētāju vajāšana turpinās

Ziņojumā minēts, ka bijušais Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) vadītājs Dzjan Dzemiņs 1999. gadā uzsāka Faluņgun vajāšanu un nodibināja "ofisu 610" – institūciju, kas nav pakļauta likumam un kuras uzdevums ir iznīcināt Faluņgun.

Ziņojumā teikts, ka Faluņgun praktizētāji tiek patvaļīgi aizturēti, pakļauti elektrošoka steku triecieniem, piespiedu kārtā padarīti par medicīniskās un psiholoģiskās izpētes objektiem.

2018. gadā Ķīnas varas iestādes turpināja vajāt, aizturēt un iebiedēt Faluņgun praktizētājus viņu ticības dēļ. Ticis ziņots, ka daudzi aizturētie praktizētāji tikuši piekauti, pakļauti psiholoģiskai vardarbībai, pārcietuši seksuālu vardarbību, bijuši spiesti lietot nezināmus medikamentus un viņiem nav ticis ļauts gulēt.

Saskaņā ar Faluņgun praktizētāju sniegto informāciju, 2018. gadā ĶKP arestēja un ieslodzīja vismaz 931 praktizētāju. Pagājušajā vasarā tika arestēti vairāki praktizētāji, kuri izmantojot sociālos tīklus, bija nosūtījuši ziņojumus ar aicinājumu atbalstīt Faluņgun, vai publiski izplatījuši Faluņgun informatīvos materiālus.

Ziņojumā tika apspriests ĶKP apgalvojums par to, ka no 2015. gada 1. janvāra tā ir izbeigusi orgānu izņemšanu ieslodzītajiem (tiek uzskatīts, ka daudzi ieslodzītie ir Faluņgun praktizētāji). Tomēr 2018. gadā cilvēktiesību aktīvisti, medicīnas speciālisti un izmeklētāji sniedza vēl vairāk pierādījumu tam, ka ĶKP joprojām turpina orgānu izņemšanu lielā apjomā.

Ziņojumā norādīts, ka pagājušā gada novembrī Čanša Tieslietu birojs Hunaņas provincē (Ķīnā) atņēma diviem advokātiem licenci uz sešiem mēnešiem, jo viņi aizstāvēja Faluņgun praktizētājus un tiesā sacīja, ka Faluņgun nav kults.

Reliģiskās brīvības situācija turpina pasliktināties

Pagājušā gada novembrī ANO notikušajā periodiskajā pārskatā par Ķīnu, rakstiskā anketā, kas tika iesniegta iepriekš, Amerikas Savienotās Valstis uzdeva jautājumu par Faluņgun vajāšanu un kristiešu baznīcu slēgšanu.

Ikgadējam USCIRF ziņojumam veltītajā preses konferencē USCIRF komisārs Gerijs Bauers (Gary Bauer) teica, ka situācija Ķīnā turpina pasliktināties. Lai to pārtrauktu, komisija sniedza administrācijai vairākus ieteikumus, cita starpā rekomendējot visās divpusējās sarunās starp ASV un Ķīnu, jo īpaši šobrīd notiekošajās tirdzniecības sarunās, apspriest jautājumus par reliģisko brīvību un cilvēktiesībām.

Tāpat komisija ASV valdībai ieteica ātri un izlēmīgi piemērot sankcijas Ķīnas amatpersonām un institūcijām, kas izdara vai pieļauj nopietnus reliģiskās brīvības pārkāpumus. Visbeidzot, komisija mudināja ASV un citas valdības izdarīt spiedienu uz Ķīnas komunistisko režīmu, lai panāktu pārliecības dēļ ieslodzīto beznosacījumu atbrīvošanu.


Avots: U.S. Commission on International Religious Freedom: Chinese Regime Still Harvests Organs on Large Scale

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.