Menas štata likumdevēji pieņem rezolūciju par orgānu izņemšanu Ķīnā

Menas štata likumdevēja iestāde 2019. gada 7. maijā pieņēma Senāta un Pārstāvju palātas kopīgo rezolūciju S.P. 574, kurā pauda atbalstu orgānu piespiedu izņemšanas izbeigšanai Ķīnas Tautas Republikā.

Menas štata likumdevēji (no kreisās uz labo): rezolūcijas līdzautori senators Roberts Folijs, Pārstāvju palātas locekle Tifānija Robertsa-Lovela, divi Faluņgun praktizētāji no Menas un rezolūcijas iniciators, senators Marks Lourenss.

Rezolūcijā teikts – lai iegūtu orgānus transplantācijām, Ķīnā masveidā tiek nogalināti pārliecības dēļ ieslodzītie, tostarp liels skaits ķīniešu garīgās prakses Faluņgun praktizētāju.

Orgānu transplantācijas sistēma Ķīnā neatbilst Pasaules Veselības organizācijas vadošajiem principiem par cilvēku orgānu pārstādīšanu, kas saistīti ar orgānu ieguves izsekojamību un pārskatāmību, un Ķīnas valdība iebilst pret šīs sistēmas neatkarīgu pārbaudi.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Komiteja pret spīdzināšanu un īpašais ziņotājs spīdzināšanas jautājumā ir aicinājuši palielināt atbildību un pārredzamību Ķīnas orgānu transplantācijas sistēmā un sodīt tos, kas ir atbildīgi par šīm ļaunprātībām.

Turklāt 2016. gadā ASV Kongress pieņēma rezolūciju H.Res. 343, kurā "pauda bažas par pastāvīgajiem un ticamajiem ziņojumiem attiecībā uz sistemātisko, valsts sankcionēto orgānu piespiedu izņemšanu savas pārliecības dēļ ieslodzītajiem, tostarp lielam skaitam Faluņgun praktizētāju un citu reliģisko un etnisko minoritāšu grupu pārstāvjiem Ķīnas Tautas Republikā."

Likumdevēji Amerikas Savienoto Valstu desmit štatos ir pieņēmuši līdzīgas rezolūcijas, kurās nosoda Ķīnā notiekošos, valsts sankcionētos orgānu piespiedu izņemšanas noziegumus.

Rezolūcija arī mudina Menas štata mediķu aprindas izglītot pilsoņus par riskiem, kas saistīti ar ceļošanu uz Ķīnu transplantācijas nolūkos, lai pasargātu viņus no iespējas neapzināti iesaistīties slepkavībā, kas izpaužas kā orgānu piespiedu izņemšana pārliecības dēļ ieslodzītajiem.

Rezolūciju iniciēja senators Marks Lourenss (Mark Lawrence), tās līdzautori ir senators Roberts Folijs (Robert Foley) un Pārstāvju palātas locekle Tifānija Robertsa-Lovela (Tiffany Roberts-Lovell).

SP0547, Menas štata likumdevēja iestādes 129. Kopīgā rezolūcija, kura pauž atbalstu orgānu piespiedu izņemšanas izbeigšanai Ķīnas Tautas Republikā

Avots: State of Maine Legislature Passes Organ Harvesting Resolution

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.