Vācija nosoda 20 gadus ilgo Faluņgun vajāšanu Ķīnā

Ir pagājuši 20 gadi kopš Ķīnā tika uzsākta Faluņgun praktizētāju vajāšana, kuras laikā tie ir pārcietuši neaprakstāmas mocības. Faluņgun ir dvēseles un ķermeņa pilnveidošanas prakse, kas Ķīnā tiek mācīta kopš 1992. gada. Vācija ir parādījusi savu nostāju, paužot atbalstu Faluņgun.

Cilvēktiesību politikas un humānās palīdzības federālā komisāre Dr. Bērbele Koflere (Bärbel Kofler) Vācijas Federālās ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē publicēja paziņojumu presei, kurā nosoda Pekinu par Faluņgun vajāšanu.

Ekrānuzņēmums no Vācijas Federālās ārlietu ministrijas tīmekļa vietnes: Cilvēktiesību politikas un humānās palīdzības federālās komisāres Dr. Bērbeles Kofleres paziņojums presei.

Paziņojumā teikts: "Pēdējo 20 gadu laikā Ķīnas komunistiskais režīms ir vardarbīgi izturējies pret garīgās meditācijas kustības Faluņgun praktizētājiem. Faluņgun praktizētāji tiek vajāti un ieslodzīti bez jebkāda juridiska procesa. Daudzi ziņojumi liecina, ka ieslodzījuma laikā cietušie ir tikuši spīdzināti vai pat miruši. Faluņgun vajāšanas 20. gadadienā es ar lielām bažām redzu tās sekotāju joprojām nestabilo situāciju."

Paziņojumā Dr. Koflere aicina Ķīnas valdību "ievērot Faluņgun praktizētāju cilvēktiesības saskaņā ar starptautiskajiem standartiem un Ķīnas likumiem."

Viņa lūdz Pekinu atbildēt uz "nopietnajām apsūdzībām, kas gadu gaitā tai izvirzītas par sistemātisku orgānu izņemšanu ieslodzītajiem Faluņgun sekotājiem" un "nekavējoties palielināt [transplantācijai paredzēto] orgānu avotu pārredzamību un ļaut neatkarīgiem novērotājiem brīvi iekļūt Ķīnas ieslodzījuma vietās.


Avots: Germany Condemns 20 Years of Persecution of Falun Gong in China


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.