Kanāda: valdības amatpersonas prasa aizliegt cilvēktiesību pārkāpējiem iebraukt valstī

ASV Valsts departaments šā gada sākumā paziņoja, ka aģentūra var noraidīt vīzu pieteikumus un aizliegt ieceļot zināmiem cilvēktiesību pārkāpējiem, ieskaitot tos, kuri vajā Faluņgun praktizētājus. Nesen praktizētāji aģentūrā iesniedza apstiprinātu cilvēktiesību pārkāpēju sarakstu, mudinot vērsties pret šīm personām, kas Ķīnā īstenojušas nežēlīgo, 20 gadus ilgo, Faluņgun vajāšanu.

Arī Kanādas valdības amatpersonas ir pievērsušas īpašu uzmanību Ķīnas režīma īstenotajai Faluņgun apspiešanai un atzinīgi novērtējušas šādu notikumu attīstību. Viņi aicina Kanādas valdību īstenot līdzīgus pasākumus.

Parlamenta deputāte un bijusī imigrācijas lietu ministre: "Cilvēktiesību pārkāpēji ieceļot nedrīkst"

Parlamenta deputāte un bijusī imigrācijas lietu ministre Džūdija Sgro paziņo, ka Faluņgun vajāšana ir "nepamatota un netaisnīga".

Džūdija Sgro (Judy Sgro) ir Kanādas parlamenta locekle jau 20 gadus, kā arī bijusī pilsonības un imigrācijas lietu ministre. Nesenās intervijas laikā Sgro kundze sacīja: "Faluņgun kopiena praktizē un dzīvo saskaņā ar tām pašām vērtībām, uz kurām mēs uzcēlām savu valsti. Man ir ļoti grūti saprast, kāpēc kādam būtu grūti necienīt visu Faluņgun kopienu kopumā."

Sgro kundze piebilda: "Lai gan apspiešana [Ķīnā] joprojām turpinās, ir pilnīgi nepamatoti un netaisnīgi vajāt nevainīgus cilvēkus." Viņa sacīja, ka cilvēki, kas to dara, ir jāsauc pie atbildības. Sgro kundze arī norādīja: "Viņi no tās izvairījās, jo pārējā pasaule nav pietiekami skaļi par to runājusi. Kad parlaments rudenī atsāks darbu, es ceru, ka mūsu balsis būs daudz skaļākas nekā agrāk."

Konkrētāk runājot, parlamenta deputāte Sgro kundze sagaida, ka Kanādā tiks ieviesti juridiski pasākumi, līdzīgi kā ASV, kas balstīti uz Magņitska likumu. "Neatkarīgi no tā, vai mēs runājam par Faluņgun, vai mēs runājam par cilvēkiem, kas iesaistīti holokaustā, cilvēkiem, kas neievēro viens otra un mūsu nācijas cilvēktiesības, nevar būt nekādu privilēģiju, saņemot vīzu iebraukšanai ASV, Kanādā vai Austrālijā."

Sgro kundzes vēstījums praktizētājiem, kuri Ķīnā tiek vajāti: "Esiet drošībā un uzmanieties. Jūs zināt, ka visā pasaulē ir daudz cilvēku, kas jūs mīl un ciena, un mēs vēlamies, lai jūs būtu drošībā. Mēs būsim jūsu balss šeit, Kanādā."

Bijušais senators: "Orgānu izņemšana ir viens no nežēlīgākajiem aktiem pret cilvēci"

Bijušais Kanādas senators Konsiljo Di Nino saka, ka orgānu piespiedu izņemšana Ķīnā joprojām turpinās.

Bijušais Kanādas senators Konsiljo Di Nino (Consiglio Di Nino) kungs pauda bažas par vajāšanai pakļautajiem praktizētājiem un sacīja: "Mēs nekad nedrīkstam pārtraukt kritizēt netaisnību jebkurā pasaules vietā, neatkarīgi no tā, vai tā ir Ķīna vai Kanāda. Ja mēs to nedarīsim, sabiedrība sabruks." Viņš atzīmēja, ka Kanādas sabiedrība balstās uz mieru, labestību un savstarpēju saprašanos.

Senators Di Nino sacīja: "Visspilgtākais piemērs būtu Ķīnas bloķētā brīvā prese, kaut arī Ķīnas komunistiskā partija to noliedz. Tad, ko gan viņi slēpj? Kāpēc viņi neļauj tiem no mums, kas vēlētos doties uz turieni, pārbaudīt?"

Di Nino kungs ir strādājis Kanādas Senātā 22 gadus. Būdams viens no "Faluņgun draugu" grupas dibinātājiem Kanādas parlamentā, viņš sacīja, ka vajāšana, ko praktizētāji ir piedzīvojuši Ķīnā, it īpaši ķermeņa daļu izņemšana bez atļaujas ir "viens no nežēlīgākajiem aktiem pret cilvēci".

"Cilvēki nevar vienkārši ignorēt šo traģēdiju un neko nedarīt," teica senators Di Nino. "Neskatoties uz komerciālajām attiecībām ar Ķīnu, visām pasaules valdībām ir jāpieceļas un jākritizē." Di Nino kungs cer, ka šie centieni mainīt likumdošanu drīz tiks īstenoti, lai analogi Magņitska likumam, sodītu cilvēktiesību pārkāpējus.


Avots: Canada: Government Officials Call to Ban Human Rights Violators from Entering Country

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.