2019. gada Ventspils pilsētas svētku dalībnieki uzzina par Faluņ Dafa

Šogad Ventspils pilsētas svētki, uz kuriem tika aicināti ventspilnieki, kā arī viesi no Latvijas un ārvalstīm, tika svinēti no 2. līdz 4. augustam. 3. augustā svētku apmeklētāji tika aicināti vērot svētku gājienu, kur citu dalībnieku vidū bija arī Faluņ Dafa praktizētāju lotosa ziediem rotātā slīdošā platforma.

Foto: Aivars Ķesteris.

Faluņ Dafa aktivitātes Ventspilī notiek kopš 2005. gada, un praktizētāji jau vairāk nekā 10 gadus piedalās Ventspils pilsētas svētkos. Pilsētas mērs Lemberga kungs, sagaidot Faluņ Dafa kolonnu, teica, ka Faluņ Dafa Ventspilī ir jau senas tradīcijas.

Pēc gājiena praktizētāji Ostas ielas promenādē uzstādīja telti, kur interesenti varēja iegūt visu informāciju par šo seno dvēseles un ķermeņa pilnveidošanas praksi, iemācīties izgatavot no papīra lotosa ziediņu, ko paņemt sev līdzi par piemiņu, un parakstīt petīciju Ķīnā vajāto Faluņgun praktizētāju atbalstam. Pie telts notika vingrojumu demonstrācija un interesentiem bija iespēja tos turpat uz vietas iemācīties.

Praktizētāja pastāstīja vairākām sievietēm par Faluņ Dafa praksi, par tās principu „Īstenība Labestība Pacietība” un labumu, ko tā dod ikvienam cilvēkam. Viena no sievietēm palūdza bukletu par praksi un teica: „Šīm īpašībām nākotnē būs vislielākā vērtība.”

Kāda sieviete, uzzinājusi par represijā Ķīnā, ar pārliecību teica: „Es noteikti parakstīšu petīciju, jo nekas tāds nedrīkst notikt.”

Sarunā ar praktizētāju viens vīrietis izteica domu, ka cilvēki visā pasaulē zaudē garīgās vērtības un viņš šaubās, vai šajā jautājumā vispār ir iespējams kaut ko mainīt. Praktizētāja pastāstīja, ka Faluņ Dafa prakse ir balstīta uz Visuma principu „Īstenība Labestība Pacietība”. Tā māca, ka katram pašam ir jāsāk ar sevi, ar sava rakstura mainīšanu. Ja tu pats mainies uz labo pusi, tad ar laiku mainīsies apkārtējā vide un arī visa pasaule. Ja daudzi cilvēki sekos „Īstenības Labestības Pacietības” principam, tad pasaulei būs nākotne. Pēc tam viņa ieinteresētajam vīrietim pastāstīja, ka Ķīnā Faluņ Dafa praktizētāji tiek pakļauti nelikumīgai vajāšanai un ir atklājies, ka ieslodzītie praktizētāji tiek nogalināti, lai iegūtu viņu orgānus, kurus pēc tam pārdod transplantācijas vajadzībām. Vīrietis parakstīja petīciju un promejot novēlēja: „Lai jums viss izdodas.”

Pasākuma norises vietai garām gāja jauns puisis un meitene, kurus ļoti ieinteresēja vingrojumi, un viņi lūdza, lai praktizētājs viņiem tos iemāca. Izpildot pirmo vingrojumu, puisis teica: “O, es jūtos desmit gadus jaunāks.” Abi jaunieši bija ļoti pārsteigti, dzirdot, ka praktizēji izpilda meditāciju katru dienu un jautāja, kādu labumu šī prakse dod. Praktizētājs atbildēja: „Lielākais ieguvums ir tāds, ka iemācījos ieskatīties sevī, nevainot un nenosodīt citus cilvēkus, pilnveidot savu iekšējo pasauli un strādāt pie savas sirds un domām.” Varēja redzēt, ka jauniešus tas ļoti iespaidoja.

Vienu kundzi ļoti ieinteresēja meditācijas vingrojums, un viņa uzsāka sarunu ar praktizētāju, kurš pastāstīja viņai sīkāk par praksi, un tās labvēlīgo ietekmi uz cilvēku. Sieviete teica: „Tie cilvēki tur tik rāmi sēž, ir tik mierīgi, izskatās, ka viņi guļ. Kā var sasniegt tādu mieru?” Praktizētājs paskaidroja, ka tas notiek soli pa solim, meditācija un sevis pilnveidošana palīdz nomierināties, atbrīvoties no ikdienas stresa un izturēt pārbaudījumus. Sieviete teica: „Jā, tas būtu tik labi pēc darba dienas apsēsties un no visa atslēgties. Man tas patīk.” Uzzinājusi par represijām, kuras notiek Ķīnā, sieviete bija neizpratnē un teica: „ Kā tas ir iespējams, tie ir labākie cilvēki pasaulē, viņi vienkārši sēž, ir ļoti mierīgi un dara ļoti labu lietu, Es to nesaprotu.” Praktizētājs īsumā izstāstīja viņai par komunistiskās partijas patieso būtību, un sieviete visu saprata.

Šajā dienā par Faluņ Dafa pirmo reizi uzzināja arī vairāki cilvēki no Krievijas, Vācijas un Lietuvas. Daudzi pēc sarunām ar praktizētājiem parakstīja petīciju un novēlēja viņiem veiksmi.

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.