Ventspilī pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiek patiesības skaidrošanas pasākums

Ventspilī jau vairāku gadu garumā notiek publiski pasākumi, lai informētu ventspilniekus un pilsētas viesus par cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā. Šajos pasākumos cilvēki tiek aicināti parakstīt „Ziņojumu par kriminālo darbību”, kurš pēc tam tiek sūtīts uz Ķīnas Augstāko prokuratūru un Augstāko tiesu. Petīciju parakstījušie lūdz uzsākt oficiālu izmeklēšanu par bijušā Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) ģenerālsekretāra Dzjan Dzemiņa iespējamajiem noziegumiem, lai saskaņā ar likumu vainojamais tiktu saukts pie juridiskās atbildības. 1999. gada 20. jūlijā Dzjans Dzemiņs uzsāka antikonstitucionālu, nelikumīgu, plašu un postošu vajāšanu kampaņu attiecībā uz Faluņgun (saukts arī par Faluņ Dafa) praktizētājiem Ķīnā. Līdz šim vajāšanas ir izpaudušās nelikumīgu aizturēšanu, slepkavību un spīdzināšanu veidā un pat orgānu piespiedu izņemšanā. Tā kā pēdējā laikā Latvijā ir mazinājusies cilvēku saslimstība ar COVID-19, ierobežojumi tiek mazināti un tāpēc Ventspilī pēc ilgāka laika atkal varēja notikt patiesības skaidrošanas pasākums.

Cilvēki uzzina par vajāšanu un paraksta petīciju.

Liene zināja par represijām un jau iepriekš bija parakstījusi petīciju.

Sarunā ar praktizētāju viena sieviete teica, ka no plašsaziņas līdzekļiem jau ir uzzinājusi par nelikumīgajām represijām Ķīnā un arī to, ka šajā valstī notiek nelikumīga orgānu izņemšana dzīviem cilvēkiem, tāpēc bez vilcināšanās parakstīja petīciju.

Daudzi cilvēki jau bija informēti par nelikumībām Ķīnā, un daudzi bija parakstījuši petīciju, tāpēc viņiem tika piedāvāts parakstīt iniciatīvu „Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem” portālā ManaBalss.lv. Šiem cilvēkiem tika izskaidrots – kad būs savākti 10 000 parakstu, iniciatīvu iesniegs Latvijas Saeimā. Viņi arī uzzināja, kāpēc ir svarīgi, lai Saeima publiski nosoda ĶKP režīma īstenotās politiskās represijas pret Faluņgun praktizētājiem, kristiešiem, tibetiešiem, uiguriem – ja ikvienas valsts valdība nosodīs represijas, kuras Ķīnā izvērstas pret pilnīgi nevainīgiem cilvēkiem, un nesadarbosies ar ĶKP, tas paātrinās to, ka šīs represijas Ķīnā izbeigsies.

Vairāki cilvēki pateicās praktizētājiem par viņu darbu. Kāda gados vecāka sieviete teica, ka tas, ko praktizētāji dara, ir ļoti svarīgi, un ka viņi ir labi cilvēki. Viņa atzīmēja, ka tāds ļaunums var notikt tikai tad, kad cilvēku morāle ir zemā līmenī, kas mūsdienās ir liela problēma.

Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.