Latvijā piemin Faluņgun vajāšanu 21. gadadienu

Šā gada 20. jūlijā aprit 21. gadskārta, kopš Ķīnas komunistiskā partija toreizējā partijas līdera Dzjan Dzemiņa vadībā uzsāka miermīlīgās sevis pilnveidošanas prakses Faluņ Dafa (jeb Faluņgun) sekotāju nepamatotu un nelikumīgu vajāšanu.

Tāpat kā visā pasaulē, arī Latvijā šīs garīgās disciplīnas sekotāji rīkoja pasākumus, lai pieminētu neiedomājami nežēlīgo vajāšanu laikā bojāgājušos domubiedrus un atgādinātu pasaulei, ka komunistiskajā Ķīnā joprojām tiek vajāti pilnīgi nevainīgi cilvēki. Par atteikšanos novērsties no savas ticības „Īstenībai, Labestībai, Pacietībai” Faluņ Dafa praktizētāji, kuru vienīgais mērķis ir kļūt par labākiem cilvēkiem, kas nes labumu visai sabiedrībai kopumā, Ķīnā tiek arestēti, ieslodzīti cietumos un darba nometnēs, kur viņus pazemo, spīdzina, pakļauj piespiedu darbam un pat orgānu piespiedu izņemšanai.

Pasākumi sākās ar miermīlīgu protesta akciju pie Ķīnas vēstniecības Ganību dambī. Praktizētāji atritināja garāmbraucējiem labi saskatāmus plakātus ar prasību pārtraukt Faluņgun vajāšanu un orgānu izņemšanu dzīviem cilvēkiem Ķīnā, demonstrēja Faluņgun vingrojumus un piedāvāja garāmgājējiem informatīvos materiālus.

Miermīlīgs protests pie vēstniecības.

Pusdienlaikā sākās patiesības skaidrošanas un parakstu vākšanas pasākums Brīvības laukumā Rīgas centrā, kur tika uzstādīta informatīvā telts, izvietoti lieli plakāti ar informāciju par Faluņ Dafa un vajāšanu, kā arī demonstrēti prakses vingrojumi. Pasākuma dalībnieki stāstīja cilvēkiem par Ķīnā notiekošajām nelikumībām un aicināja paust savu atbalstu, parakstot petīciju.

Patiesības skaidrošanas un parakstu vākšanas pasākums Brīvības laukumā.

Pasākuma organizatori ar skaļruni uzrunāja Rīgas iedzīvotājus un viesus, informējot viņus par šo aktivitāšu mērķi un atbalstu, ko saistībā ar šo zīmīgo datumu Faluņ Dafa praktizētājiem pauduši 606 likumdevēji no 30 valstīm un dažādām partijām, izdodot kopīgu paziņojumu, kurā aicina Ķīnas komunistisko partiju (ĶKP) nekavējoties pārtraukt sistemātisko un nežēlīgo kampaņu Faluņgun garīgās prakses „izskaušanai”. Paziņojumā viņi pauž dziļas bažas par labi dokumentētajām, 21 gadu ilgajām, vardarbīgajām ĶKP izvērstajām represijām, ar kurām saskaras Faluņgun praktizētāji savos centienos nosargāt ticības brīvību, un saka:

„Faluņgun vajāšana Ķīnā ir viena no visbrutālākajām kampaņām pret ticīgo grupu mūsdienās.”

„Kopš 1999. gada jūlija miljoniem Faluņgun praktizētāju Ķīnā tikuši patvaļīgi arestēti un ieslodzīti, neievērojot pienācīgo juridisko procedūru, un daudzi no viņiem tikuši spīdzināti un pat nogalināti.”

„Mēs ...aicinām Ķīnas valdību ievērot starptautiskās normas un ... nekavējoties pārtraukt Faluņgun vajāšanu Ķīnā, kā arī bez ierunām atbrīvot visus ieslodzītos Faluņgun praktizētājus un citus sirdsapziņas gūstekņus.”

No Latvijas puses šo Kopīgo paziņojumu parakstīja Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere, 13. Saeimas deputāte Inguna Rībena, bijušais Saeimas deputāts Juris Viļums un Latvijas Republikas Augstākās Padomes un 8. Saeimas deputāts Mg. iur. Pēteris Simsons, kurš, paužot savu atbalstu, bija ieradies uz pasākumu un uzrunāja klātesošos, sakot:

„Dzīvojot demokrātijā, dzīvojot labklājībā 21. gadsimtā, mēs nevaram iedomāties, vai mums ir grūti iedomāties, ka kaut kur pasaulē vēl notiek kaut kas tāds, pret ko mēs iestājāmies ilgus 50 gadus, ko mums beidzot izdevās pārvarēt, un kā rezultātā mēs varam rīkoties, kā brīvi cilvēki.”

„Ja valstī, kur oficiālā ir komunistiskā ideoloģija, pēkšņi parādās kāda cita mācība, kas aicina uz kaut ko citu, kas aicina uz labestību, pacietību, īstenību, deklarē to pasaulei, un reāli parāda, kā tam vajadzētu notikt, tad ir skaidrs – pateicoties tam, ka mēs dzīvojam šeit, brīvā, demokrātiskā valstī, [tad] mēs to drīkstam darīt, bet domubiedri Ķīnā to nedrīkst darīt.”

„Ko mēs Latvijas pilsoņi varam darīt? Mēs varam to atcerēties, mēs varam par to atgādināt, mēs varam izplatīt informāciju katram, kurš vēlētos zināt, saprast un kaut kripatiņu pūļu pielikt, lai to novērstu.”

„Mums, sabiedrībai, kas dzīvo demokrātiskā pasaulē, mums ir daudz lielākas iespējas izteikt savu viedokli, savu attieksmi pret apspiestajiem, pazemotajiem, vajātajiem… Nebūsim vienaldzīgi,… mūsu pienākums ir atgādināt, stāstīt savu pieredzi, pierādīt, ja nepieciešams, ar faktiem, un, galvenais, parādīt savu nosodošo un noraidošo attieksmi jebkādai vardarbībai, kas tiek vērsta pret cilvēkiem vai viņu reliģiskās pārliecības vai viņu filozofijas dēļ, jo likuma priekšā visiem ir jābūt vienlīdzīgiem. Viens likums – viena taisnība visiem.”

Pasākumā uzstājas Latvijas Republikas Augstākās Padomes un 8. Saeimas deputāts Mg. iur. Pēteris Simsons

Runājot par komunistisko ideoloģiju, Pēteris Simsons tur rokās grāmatu "Deviņi komentāri par komunistisko partiju".

Viņš arī atgādināja, ka ir jādara viss iespējamais, ko atļauj mūsu demokrātiskās valsts likumi, lai paustu savu viedokli un attieksmi pret konkrētiem notikumiem un konkrētiem režīmiem.

Pasākumā daudzi cilvēki, uzzinājuši par Faluņgun vajāšanu, vēlējās paust savu atbalstu un parakstīja petīciju ar aicinājumu saukt vajāšanu iniciatoru pie atbildības. To izdarījuši vairāki no viņiem pateicās praktizētājiem par viņu pūlēm un novēlēja veiksmi. Kāda sieviete promejot teica: „Paldies, ka jūs esat tik labi cilvēki!”

Cilvēki uzzina par Faluņgun un vajāšanu Ķīnā.

Paužot atbalstu vajātajiem Faluņgun praktizētājiem, cilvēki paraksta petīciju.

Uzzinājuši par represijām Ķīnā un parakstījuši petīciju, kāds gados vecāks pāris, paužot savu nosodījumu vajāšanu īstenotājiem, teica: „Tie jau nav cilvēki”.


Jūs tiekat laipni aicināti izdrukāt un izmantot visus Clearharmony mājas lapā publicētos rakstus un to saturu, tomēr lūdzam atsaukties uz pirmavotu.